Тотнъм унижи Евертън

Отборът на Тотнъм нанесе унизителна загуба с 5:0 у дома над Евертън в двубой от 28-ия кръг на Премиър лийг

С успеха “шпорите” се приближиха на три точки от четвъртото място във временното класиране, което е синоним на участие в Шампионската лига.

С основен принос за успеха на лондончани бяха Хари Кейн и Хюн-Мин Сон. Гостите от Ливърпул изглеждаха доста неспособни да отговорят на предизвикателството в нито един момент от срещата.

Всичко тръгна от автогола на Майкъл Кийн в 14-та минута, като само 180 секунди по-късно Сон успя да разстреля неубедителния Джордан Пикфорд за 2:0. До края на частта Сон и Кейн пропуснаха по още един шанс, преди английският стрелец да оформи 3:0 в 37-а минута.

В началото на втората част "шпорите" довършиха съперника. Серхио Регилон вкара след няма и минута от второто полувреме, докато Кейн оформи крайното 5:0 в 55-а минута.